Хто поставить діагноз Його Святості?

Хто поставить діагноз Його Святості? Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви - Київського Патріархату. Один шановний добродій зауважив мені, що Юрій (Юрчик), який очолював Донецьку єпархію УПЦ-КП до часу поки не виступив з критикою Філарета, "сам не знає чого хоче". На думку його та багатьох інших, випливає це з того, що свого часу владика Юрій заявляв, що Філарет – просто чудовий начальник, а ті, котрі не поділяють цих переконань, глибоко помиляються.

Коли сьогоднішні слова людини протирічать тому, що вона говорила вчора, то це ознака: 1) прозріння, 2) отупіння, 3) лицемірства, 4) шизофренії. Не беруся ставити діагноз Юрію (Юрчику), але зауважте, що такий діагноз необхідно поставити принаймні всьому духовенству і вірянам вище згаданої єпархії.

Проте, криза свідомості одного єпископа, можливо, і не несе в собі великої загрози для єдинства церкви/конфесії, якщо цей єпископ не патріарх. У випадку, коли така халепа стається з предстоятелем церкви, наслідки бувають вельми трагічними. Приклад тому – виникнення УПЦ-КП, яке стало можливим через революцію, яка відбулась в голові Філарета.

Для підтвердження даної тези наведу слова, які належать колишньому митр. Філарету (Денисенко), що цитуються за книгою: Драбинко О. Чому розкольницькі угрупування в Україні називаються неканонічними. – Київ, 2004 – с. 30.

Теза:

«Так звана УАПЦ не має канонічної спадкоємності з Київською Митрополією… Це суха гілка, котра відломилась від живого дерева нашої віри… Православна Церква вважає, що всі так звані священнодії, які звершують священники і єпископи цієї "церкви" – не благодатні».

Митрополит Київський і всієї України Філарет (Денисенко)
«Православний вісник». – 1991 р., №1 – с. 10-13

Антитеза:

«…важно то, что нас (УАПЦ и УПЦ-КП) ничто не разделяет… нет никаких проблем канонического порядка, которые бы нас разделяли».

М. А. Денисенко (Патріарх УПЦ-КП Філарет)
«Сегодня», 01.04.2003

Коментувати слова людини з розщепленою свідомістю справа невдячна.

Наостанок пропоную усім проглянути відеофрагмент із аудіозаписом слів колишнього митр. Філарета (нинішнього Патріарха УПЦ-КП), який перед лицем Бога і собору єпископів стоячи перед хрестом і Євангелієм обіцяє скласти з себе повноваження Предстоятеля УПЦ і скликати собор єпископів для обрання нового Предстоятеля. Як ви знаєте, Філарет свого слова не дотримав і натомість посприяв утворенню нової, досі не визнаної світовим православ’ям, конфесії, що зветься Київський Патріархат. Після цього дайте відповідь не мені, а самим собі, на запитання, яке точно сформулював Юрій (Юрчик): чи може така людина (клятвопорушник і лицемір) стояти на чолі церкви?

10 коментарі:

fr.Yevhen сказав...

А як щодо Митрополита Володимира Сабодана: пару років тому Їх Блаженство ніяк не хотіло визнавати голодомор як явище, аж ось прозріло і навіть українською мовою панахидку відправили. Хто поставить діагноз тут? )

V. сказав...

Відкрийте 6 число Православного вісника за 1990 рік і погляньте на шосту сторінку. Скаладеться враження, що у вашого правлячого архієрея розщеплена свідомість. Він там лобизає руку тому, кому Ви намагаєтесь поставити діагноз.
А відповідь на Ваше питання проста як світ: Бог усім судя.

cheloprav сказав...

2 fr.Yevhen
Буду вдячний, якщо Ви наведете докази на підтвердження того, що Їх Блаженство заперечували голодомор як явище. Я особисто вперше чую. Геноцид - можливо.

Хотів би підкреслити той факт, що я торкнувся питання про "розщеплену свідомість" деяких ієрархів, лише тому, що це безпосередньо торкається області еклізіології (є така наука про природу Церкви), адже дії таких людей призводять до великих потрясінь всередині церкви, а нерідко - до розколів. Натомість дехто вставляє свої "5 коп.", як то кажуть, аби.

До речі, дякую за відео.

2 V.
Відповідь на Ваш коментар теж проста як світ )

Не шукайте плям на сонці - зіпсуєте очі; не займайтесь пошуком сенсацій там, де їх немає.

З точки зору церковного права Філарету можна було цілувати не лише руки, але й ноги і голову, аж до рішення Архієрейського Собору про позбавлення його священного сану (сталося це 11 червня 1992 р.) Та й серйозні симптоми "роздвоєної свідомості" у Філарета стали очевидними для публіки лише починаючи з квітня 1992 р., коли він завершив роботу над "Легендою про московську голгофу" і на одній прес-конференції ознайомив з нею слухачів.

Звичайно, Бог усім суддя. Господь благословляє кожному з нас не судити, а лише розібратися де Церква, а де люди в рясах.

Мені сумно з приводу того, що не у кожного вистачає сміливості осудити - не людину - а очевидне зло у ній, хай навіть це і єпископ. Мабуть це характерно для нашого часу - зводити у ранг героїв і преподобних зрадників і клятвопорушників. =(

Де б знайти бронежелет для оптимізму ?-)

Global сказав...

До речі, сьогодні у храмі було дуже гарне апостольське читання і, як на мене, в тему.

о.Володимир сказав...

2 V. і cheloprav
але ж і підступні ви чєловекі
ну прямо вовки у овечих шкурах.
А як щодо того що ваші єпископи говорили про те, що українська є базарною чи лайливою мовою і аж ніяк не годиться бути богослужбовою. Але ні до річниці голодомору митр. Володимир (Сабодан) навіть панахиду відпарвив цією мовою.
Сіль нашого буття в тому, що треба трошки опуститися до реальних потреб нашої пастви і не сіяти зерно ворожнечі та розбрату, а сідати за круглий стіл переговорів. І тоді ми на своїй святій землі матимемо єдину Церкву і могутню державу...

cheloprav сказав...

о.Володимиру:
"але ж і підступні ви чєловекі"

Сугубо взаємно! І це ще м'яко кажучи.

Коли ви, шановні гості, пишете звинувачення на адресу УПЦ, не забувайте підтверджувати їх фактами (давайте URL'и). А інакше всі ваші випади - не пустослів'я, а гортанобєсіє )))

Про переговори. Тут, звичайно, є раціональне зерно.

Ніхто з вас не відповів по суті. Адвокатів Філарета не знайшлось, лише чути вигуки типу "а от у вас..."

І не вовки, а санітари лісу :о)

о.Володимир сказав...

2 cheloprav
щодо фактів.
А трансляція по телефізору це не факт для вас???

cheloprav сказав...

"трансляція по телефізору" - це, звичайно, аргумент. Проте, в таких випадках вказуть дату трансляції, телеканал, діючих осіб і наводять цитати.

От, наприклад, те, що Луцький Св.-Троїцький собор, захоплений КП-стами в 1992 році їм не належить, а має законного власника в особі УПЦ - це факт. Його підтверджують кілька судових рішень.

Зрештою, стисніть кулаки і чекайте на наступний пост-репринт. Навіть два.

Анонім сказав...

Класно ви тут на КП гоните, але ж не видно колоди здоровезної в своєму оці.

cheloprav сказав...

Насправді у мене по ЗДОРОВЕЗНІЙ колоді в кожному оці, так що ледь пальцями дістаю до клавіатури :))) Але це проблема приватна і сотеріологічна, а не всезагальна і еклізіологічна.

Тепер по суті.

"Класно ви тут на КП гоните"

Дякую, Анонім, за комплімент! Але все набагато простіше.

В основному я знайомлю/нагадую читачеві про деякі факти, а критики/аналітики в моїх постах мінімум. Я залишаю за читачами можливість дати оцінку тим чи іншим явищам, але читачі чомусь цього не доганяють і лише плюються у відповідь.

Жоден з вас так і не дав моральну оцінку вчинкам Філарета. Також поки ніхто не осудив відвертий террор '92-го року (див. два наступні пости). Скажіть мені про своє відношення до цих явищ і я скажу, хто Ви.

До цього часу я не застосовував цензуру відносно коментів. Але якщо так і далі буде продовжуватись і ніхто не буде висловлюватись серйозно і по суті, я подумаю про те, щоб скористатися своїм правом взагалі відключити коментарі або принаймні ввести їх попередню перевірку/модерацію.